KONST / Litografier / Färglitografi 13436214
nr 1343 6214
Sture Nilsson
(1924-1990), Sverige
Färglitografi, "Hötorget". Signerad, numrerad 31/300. Motivet: 43x33cm
Sture Nilsson, svensk bildkonstnär född 1924, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 19:01:43
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm